Gdzie jest moc mojego życia

Sty 6, 2018 | BLOG | 0 komentarzy

dobry rodzic

Gdzie jest moc mojego życia

Zapraszam do refleksji nad swoim życiem. Wyobraź sobie, że codziennie zaczyna dzień z nową pula energii życiowej. Każdego dnia możesz ja wykorzystać, na co tylko chcesz. A rano licznik się zeruje. Moc wewnętrzna powstaje wtedy, gdy inwestujesz ją w aktywności i relacje rozwijające ciebie holistycznie.

Gdzie jest moc mojego życia – uwikłani w konflikty

Jeśli jesteś uwikłany/a w konflikty i osobiste wojny (patrz Gra w obwinianie), to co ranek część swojej energii wpłacasz na konto tej wewnętrznej bitwy. A jak wiadomo – prowadzenie wojen jest kosztowne. Być może już na starcie wiesz, że zabraknie ci energii do końca dnia..
Zastanów się, skąd bierzesz energię, by funkcjonować:
 zagłuszasz zmęczenie
 zaniedbujesz mniej ważne aspekty życia
 ciągniesz z rezerw (obciążasz się długofalowo)
 bierzesz od innych (wampiryzm energetyczne)

Jeśli jesteś zaangażowany/a w walkę z wiatrakami (oczekujesz, że to inni się zmienią), to pożytkujesz energię, a nic nie zyskujesz. Twoja moc gaśnie.

Gdzie jest moc mojego życia – 11 obszarów  rozwoju holistycznego

W oparciu o pracę z różnymi osobami określiłam 11 obszarów życia, które mają wpływ na nasze zdrowie. Rozumiane holistycznie. Zanim ci je przedstawię, pomyśl o aktwynościach, w które codziennie się angażujesz.

Pamietaj, że koncentrujesz uwagę na tym, do czego przywykłaś/łeś. Jest ona wybiórcza. Czego nie jesteś śiwadomy/a, nie istnieje w twojej rzeczywistości.

Poniżej zaproponowane przeze mnie obszary. Oceń, ile aktywności (w skali 0-10) masz w każdym obszarze.

gdzie jest moc mojego życia

Gdzie jest moc mojego życia i jak ją odzyskać

Zastanów się, co się dzieje w pozostałych obszarach, które zaniedbujesz? Osoba o wysokim poziomie mocy to taka, która ma zrównoważone energie w większości obszarów. Pamiętaj tutaj, że spostrzegasz inne osoby nie wiedząc, jak funkcjonują na co dzień w życiu. Szybkie newsy z telewizji i Facebooka pokazują wycinek ich życia.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co oznaczają konkretne obszary, obejrzyj nagranie wideo. Przejdź też pozostałe lekcje kursu online Za sterami życia.