„Patrzę na osobę holistycznie łącząc wiedzę Zachodu i doświadczenie Wschodu.”

Holistycznie.. czyli jak?  Przez lata opracowałam autorską metodę, gdzie psychoterapia jest jednym ze sposobów, jak mogę Ci pomóc. Przede wszystkim mam całościowe spojrzenie w obszarze fizycznym, psychicznym, duchowym, ale też i w kontekście relacji. Stąd też podział na te obszary:

Ciało – emocje, objawy psychosomatyczne, oddech, medytacja

Umysł – intencje, przekonania, wizualizacje, podświadomość, ego

Dusza – wartości, sens i cel życia, Wyższe Ja, wielozmysłowość, uzdrawianie

Relacje – rodzina, partnerzy (obecni i byli), przyjaciele i znajomi, osoby, których unikasz

 

Pomogę Ci zintegrować energię ciała, umysłu, duszy i bliskich relacji. A to prowadzi do większego poczucia szczęścia i spokoju ducha.

 

Żyjemy w czasach, gdzie nauki ścisłe potwierdzają teorie psychologiczne oraz sprawdzone ludowe sposoby na odzyskiwanie zdrowia. Fizyka kwantowa stała się sprzymierzeńcem Intuicji. Zdrowie fizyczne jest nierozłącznie powiązane ze zdrowiem psychicznym.

To czasy, gdzie wszystko jest możliwe! Moc pozytywnego nastawienia do życia działa cuda!!.. jeśli podświadomość nie wejdzie nam w paradę…

Jak pracuję?

W ścisłej współpracy z Tobą! Najpierw zajmiemy się sprawami pilnymi, tak by zmniejszyć lęk, bezsenność, problemy z koncentracją i trudności w relacjach.  Nauczę Cię prostych metod rozwoju osobistego, które będą Ci pomocne do końca życia. Kolejno będę Cię uczyć symbolicznego spostrzegania życia jako ścieżki duchowej przemiany. Odzyskasz spokój, będziesz wiedzieć jak podejmować decyzje i jak w zgodzie z sobą zmieniać zdanie. Wzmocnisz się przed krytyką innych.

Przestaniesz bać się zmian, a wręcz zaczniesz je lubić

Ciało i umysł zintegrowane!

Cztery lata szkoliłam się w podejściu integracyjnym psychoterapii pod okiem Jurka Mellibrudy. Nabyłam tam profesjonalne kompetencje psychoterapeutyczne ucząc się na sobie i innych specjalistach na roku. Kontynuowałam szkolenie podczas stażu w NZOZ „Ogród” pod superwizją Mellibrudy. Moje doświadczenie na telefonie zaufania wzbogaciło mnie o wspieranie osób, które na co dzień nie mają dostępu do profesjonalnej pomocy. Moim narzędziem często był ton głosu, cisza, intuicja i limit 50 minut.

Jestem oazą spokoju, emanuję ciepłem i wzbudzam zaufanie. Pomagam nazwać obszary życia, w których nie czujesz się szczęśliwa i chciałabyś dokonać zmiany. Wspólnie określimy cele do pracy. Będę ciebie uważnie słuchać i pomogę ci  nazywać nieświadome schematy rządzących życiem. Dobiorę metody pracy do twoich potrzeb na konkretnym etapie terapii – czerpię z:

  pracy poznawczo-behawioralnej,

  gestaltu,

  pracy skoncentrowanej na emocjach i schematach,

  pracy z traumą, w tym TRE,

  pracy z ciałem metoda Lowena.

Buduję bliską i bezpieczną relację, gdzie poczujesz się ważna, doceniona, akceptowana. To tak ważne, bo karmi niedostatki z poprzednich relacji w życiu. Będziemy regularnie monitorować realne zmiany w życiu – stosunek do siebie, bliskich, życia i ważnych zadań. Gdy dobiegnie kres naszej pracy i będziesz  swoim własnym przewodnikiem – przygotowuję cię na rozstanie i zakończenie naszej relacji. To często pierwsze doświadczenia domknięcia relacji w poczuciu sytości i akceptacji na naturalną kolej rzeczy, gdzie każda ze stron idzie swoją drogą.

Bliskie relacje

W pracy z parami wykorzystuje siłę emocji według koncepcji Sue Johnson, a także perspektywę naukową stylu przywiązania u dorosłych. Trwałe zmiany są realne, nawet jeśli mierzycie się ze stratą, depresją, oddaleniem czy z wybaczaniem krzywd choćby po zdradzie. Pomogę wam w dostrojeniu się do dramatu rozgrywającego się między wami w danym kryzysie. Wspólnie określmy waszą motywację do pracy i zmiany oraz możliwe drogi waszej wspólnej przyszłości. To wy zdecydujecie, na ile macie gotowość do korzystania z mojej pomocy. Poprowadzę was od walki o rację do rozpoznania obszarów własnej pracy, która przyczynia się do powstających konfliktów. Nauczycie się zatrzymyć błędne koło konfliktu. Z moją pomocą rozpoznacie nieświadome potrzeby, które próbujecie realizować w relacji. Zaczniecie nazywać potrzeby wprost, co  emocjonalne zbliży was do siebie. Odpuścicie nadmiarowe oczekiwania. Odzyskacie poczucia bezpieczeństwa i poczucie satysfakcji w związku

Spiritual Response Therapy – ciało i dusza w dialogu

Korzystam również z metody Spiritual Response Therapy, która swe korzenie ma w podejściu alternatywnym, pracy z podświadomością na poziomie energetycznym. W tej terminologii mówi się o programach, które mamy do oczyszczenia. Są one w moim poczuciu tym samym, co schematy psychoterapeutyczne. Ich głębia przekłada się także na objawy psychosomatyczne, co daje dodatkową możliwość pracy na poziomie blokad energetycznych w ciele. Rozpoznanie realiów życia, chorób ciała i dążeń danej osoby płynnie przekłada się na blokady w konkretnych centrach energetycznych (czakrach). Są one jak zazębiające się elementy zegara – gdy jedna szwankuje, będzie to miało wpływ na sprawność pozostałych. Tym samym oczyszczając jedną z czakr, automatycznie podnosimy poziom energetyczny w pozostałych. Włączam tutaj także pracę z intuicją, jako najbardziej subtelną formą mentalną, która wpływa na dokonywane przez nas wybory.

Warsztaty – przez dramę do wzmacniania zasobów

Szczegółowo moją podróż do świata dramy opisuję w artykule Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów.

Podejście nastawione na budowanie bliskich relacji i wzmacnianie zasobów opisuję w artykule Jak pracować z trudną młodzieżą.

W swej pracy zachęcam do pogłębiania rozumienia siebie i bliskich poprzez literaturę popularnonaukową i piękną, inspirujące filmy, techniki medytacyjne oraz kontakt z naturą i sztuką.

 

KIM JESTEM?

Nazywam się Marta Jankowska

Od ponad 15 lat pracuję indywidualnie, z parami i rodzinami towarzysząc im w przezwyciężaniu życiowych trudności w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. Wspieram w odkrywaniu własnej unikalnej tożsamości i towarzyszę w podróży do samorealizacji.

SOCIAL MEDIA

Facebook
LinkedIn