Nazywam się Marta Jankowska.

Jestem psychoterapeutką osób dorosłych, par i rodzin, trenerką dramy i rozwoju holistycznego, miłośniczka życia i uzdrawiającej mocy relacji.

Od ponad 15 lat pomagam w odzyskiwaniu życiowej równowagi w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. Wspieram w odkrywaniu własnej unikalnej tożsamości i uzdrawianiu ważnych relacji. Inspiruję swoimi osobistymi i zawodowymi poszukiwaniami drogi do pełniejszego życia.

Wzmacniam w budowaniu bliskich więzi emocjonalnych, siły charakteru, dokonywaniu świadomych wyborów, wytrwałości i hartu ducha. Pracuje w duchu humanistycznym w nurcie integracyjnym poddając swą praktykę regularnej superwizji.

 

Jak  się szkoliłam?

Od 15 lat rozwijam się w kilku pokrewnych specjalizacjach jako psychoterapeutka, pedagog szkolna, trenerka dramy,  aktorka i współtwórczyni Teatru Uciśnionych oraz koordynatorka projektów.
Profesjonalne doświadczenie zdobywałam w Polsce, Anglii (Extreame Theatre, Exeter University), Rosji (Love’s Bridge) i Stanach Zjednoczonych (Tennyson Center for Children).

W Polsce realizowałam warsztaty i projekty we współpracy  z m.in.:
Instytut Kształcenia Eko-Tur,
Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego,
Poradnia FreeMind,
Poradnia Primo-Psyche,
Stowarzyszenie STOP-KLATKA,
Stowarzyszenie Qzmianom,
Fundacja PHAN BDE,
szkoły podstawowe i gimnazjalne w Warszawie,
 świetlice środowiskowe, m.in. Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci w Warszawie.

Ukończyłam:

 4 letnia podyplomowa Profesjonalna Szkoła Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia,
 staż w Zespole Leczenia Środowiskowego Instytutu Psychiatrii i Neurologii,
 staż na telefonie zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym 116123 Instytutu Psychologii Zdrowia
 staż psychoterapeutyczny w NZOZ „Ogród” pod superwizją Jerzego Mellibrudy w Warszawie.
oraz wiele więcej kursów i szkoleń – skany wybranych poniżej.

Jak dbam o rozwój własny i etykę zawodową?

Przeszłam własny proces psychoterapeutyczny, trening interpersonalny (2 razy) i terapię grupową. Uczestniczę w szkoleniach terapeutycznych dla specjalistów oraz warsztatach rozwoju osobistego. Pracuję pod stałą superwizją.
Pasjami eksploruję nowe ścieżki rozwoju holistycznego oraz bywam we wspólnotach, które wzmacniają i dają oparcie w codziennym życiu. W czasie wolnym tańczę, uprawiam jogę i jogging, czytam (dużo), relaksuję się z bliskimi. Telewizję oglądam kilka razy w roku – głównie programy przyrodnicze. Regularnie medytuję i ładuję baterie na łonie natury.

Jak to możliwe?

Pracuję od 14 roku życia, dzięki czemu miałam okazję doświadczyć różnego rodzaju prac, rozpoznać, co daje mi satysfakcję i gdzie wzrastam jako osoba, w takim najzwyklejszym rozumieniu – gdzie staję się lepszą osobą.
Czasem mam wrażenie, że żyję za dwoje! Zodiakalna Bliźniaczka.
Pracowałam także jako opiekunka osób starszych towarzysząc w intymnej podróży kresu życia, bywałam niańką, barmanką, przepisywałam nagrania audytowe, rozdawałam ulotki, dawałam korepetycje oraz miałam epizod pracy w magazynie na noce (gdzie przekładałam pudełka z jednej sterty na drugą). Te nie mniej ważne doświadczenia pozwoliły mi określić, do czego bije mi serce, a gdzie tracę entuzjazm. Dzięki nim miałam zaszczyt poznać osoby w różnym wieku, z różnych kultur, o różnych losach i aspiracjach.
Wzbogaciło to mój świat wewnętrzny i pomagało rozwijać empatię oraz rozumienie ludzi i świata. To niekończąca się podróż mego świata wewnętrznego.

ZAŚWIADCZENIA

REFERENCJE