Do Dzieci..
Mam nadzieję, że ktoś z Was pisze pamiętnik z czasów koronawirusa. Jak już będziecie dorośli, tak za 10 lat maksimum, zaprosimy Was jako absolwentów na spotkanie z uczniami. Będziecie opowiadać o czasach, gdy mieliście zakaz przychodzenia do szkoły. Ciekawe, czy ktoś Wam uwierzy 😉 A może jak będziecie mieć swoje dzieci, to one będą się dziwić, że kiedyś trzeba było wyjść z domu, żeby się znaleźć w szkole.
Mamy niezwykłe szczęście żyć w czasie tak dużej zmiany. Historia dzieje się na naszych oczach. Liczę też, że będziecie chcieli się dzielić swoimi wspomnieniami. Pisanie pamiętnika pomaga ponazywać emocje, które siedzą w brzuchu i sercu. Dla wielu pisarzy i artystów do bardzo dobry sposób na lepsze samopoczucie. I nigdy nie wiadomo, czy zapiski z wczoraj okażą się świetnym tekstem do nowej piosenki..
Świat stanął do góry nogami. Nigdy nie myślałam, że zobaczę prezydenta Polski w teledysku. Przywykłam, że prezydent wygłasza orędzie do narodu. Czasy się zmieniają bardzo dynamicznie. To dobre czasy, by dużo się dziwić! Obok zdziwienia nierzadko wychyla się zachwyt – nad czymś nowym i pięknym.
Pisanie pamiętnika w XXI wieku ?
Pisanie pamiętnika pochodzi z dawnych czasów. Choć 3 miesiące temu bym tego nie powiedziała.. Być może pisanie bloga jest nowszą wersją. A może #Hot16challenge2 to taka krótka wersja muzyczna – zamiast mój drogi pamiętniczku.. Niezależnie od formy pisanie, śpiewanie czy rymowanie wspomnień rozwija inteligencję intrapersonalną. Zdolność do refleksji jest ważnym aspektem inteligencji emocjonalnej.
Chcę Wam pokazać refleksje Szymona z czasów koronawirusa z Fundacji Autyzm Up. Może Was zainspiruje 🙂