Jesteś przed komputerem 🙂 To oznacza, że pierwsza bitwa w tym tygodniu już za Tobą. Wyobrażam sobie, jak bardzo Ci się dziś nie chciało. Komu się chce w poniedziałek..? To ludzkie.. a może nie tylko ludzkie. Ręka do góry, kto doskonale zna tę wewnętrzną walkę:

Masz już ponad tydzień doświadczeń ze szkoły online. Każda/y z Was ma trochę inna sytuację rodzinną. I jestem przekonana, że każdy z Was będzie miał trochę inny tryb życia szkolno-domowego. Przecież trzeba się dzielić komputerem, w przypadku młodszych dzieci – także i rodzicem, który odczyta zadane ćwiczenia. W niektórych domach może być problem z internetem Jeśli uznacie w domu, że Wasz rytm dnia jest odmienny od tego zaproponowanego, to róbcie to, co Wam bardziej służy. My dorośli proponujemy Wam jakieś rozwiązania. Tylko Wy i Wasi rodzice wiecie najlepiej, co jest możliwe w Waszym domu. Bardzo Was proszę – nie przejmujcie się ocenami. Uczycie się dla siebie, by być mądrymi osobami. Za kilka lat nie będziecie pamiętać ocen z 2020 roku.

Porozmawiaj dziś z rodzicami o Waszym rodzinnym planie dnia. On może być różny w zależności od liczby lekcji, czasu pracy rodzica, obowiązków na dany dzień. Przygotujcie kolorową propozycję planu dnia. Nasza różnorodność to nasze bogactwo. Jeśli chcecie, możecie zrobić zdjęcie Waszego rodzinnego planu dnia i wysłać na FB szkoły.

Pamiętajcie, że rytm dnia to nie tylko nauka i praca. To także czas wolny od elektroniki! To czas na wyciszenie umysłu (liczenie oddechów, docenienie siebie). To czas na rodzinną rozmowę. Będzie super jeśli w planie dnia uwzględnisz czas na telefon do koleżanki lub kolegi z klasy. Wpisz TYLKO imię osoby, do której będziesz dzwonić (żeby nikogo nie pominąć, dzwoń do osoby po Tobie na liście). Możecie siebie wspierać dzieląc się tym, co Wam się udało. Może będziecie inspiracją dla siebie nawzajem.

Jeśli masz przesuszone dłonie, to używaj kremu. Pamiętaj o piciu wody, bo inaczej może Cię zacząć boleć głowa. Zalecane jest picie ok 5-6 szklanek wody. Wiesz, że potrzeba 4 litrów wody by wyprodukować 1 litr wody w butelce? Naukowcy ostrzegają, że w niedalekiej przyszłości może zabraknąć wody. Pomagasz, pijąc wodę z kranu lub przegotowaną. To, co robisz, ma znaczenie 🙂

Ciekawostka

Ile wody jest potrzebne do:

produkcji jednego samochodu – 379 000 litrów wody.
wyprodukowania bochenka chleba – 462 litry wody.
szklanki soku pomarańczowego – 50 szklanek wody.
2,2 kg wołowiny – 9500 litrów wody.
1 kg papieru – ok. 250 litrów wody.

Polub i bądź na bieżąco: