Jak stworzyć własne Miejsce Mocy

lip 28, 2017 | BLOG

dobry rodzic

Jak stworzyć własne Miejsce Mocy

Czym właściwie jest Miejsce Mocy?

Miejsce mocy to wyjątkowa energia miejsca. Tam, gdzie czujemy się dobrze – w subiektywnym odbiorze. Tam łatwiej nawiązać kontakt z Intuicją, bo przepływ energetyczny jest czystszy. Sam pomysł tego wpisu zrodził się w moim umyśle po tym, jak błyskawicznie podjęłam decyzję, gdzie jechać odpocząć na kilka dni. W pracy psychoterapeutki spontaniczne wyjazdy są krótkie. Dobro relacji terapeutycznej i zaufanie osób, z którymi pracuje, sprawia, że nie biorę „dnia na żądanie”. Tak więc decyzja była dla mnie oczywista – do Lubiatowa!

To miejsce, gdzie jeżdżę od 5 roku życia pod namiot. Lubiatowo ma w sobie magię – piękną plażę, lasy jak z Hobbita. I ten szum morza, gdy zasypiam. Opowiadam o nim tutaj.

 

Energetyczne Miejsce Mocy na Ziemi

Są miejsca na Ziemi, gdzie poziom wibracji energii jest wyższy. Osoby otwarte na zmiany energetyczne z łatwością wyczują różnicę. Pozytywna energia tych miejsc rok rocznie przyciąga osoby poszukujące wyciszenia. Osoby wrażliwe mogą odczuwać całą gamę subtelnych wibracji – od oczyszczających umysł, dających pełne odprężenie, do powodujących zachwianie równowagi, lekko oszałamiających.

Te najbardziej popularne w Polsce to: Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej i na Wawelu. Na całym świecie jest ich bardzo dużo, choćby:

 jezioro Rila w Bułgarii

 Machu Pichu w Chile,

 Stonehenge w Anglii,

 święta skała Aborygenów Uluru w Australii.

 miasto świątyń Hampi w Indiach (Tu byłam i rzeczywiście wyczuwałam silne energie. Dużo uroku ma to miejsce, choć zniechęcał mnie fakt, że rodziny żyjące tam z turystyki, miały dużo dzieci, ale tylko chłopców. Dziewczynek nie było.)

miejsce mocy terapia Warszawa

Duża część miejsc mocy związana jest z kultem i praktykami religijnymi ludów danego terenu. Ciężko stwierdzić, co było pierwsze. Spora część z nich jest wpisana na listę zabytków UNESCO. Mówi się też o całej sieci miejsc mocy na Ziemi, które są ze sobą powiązane liniami energetycznymi. Podobno wygląda to tak, jak na zdjęciu obok. W kosmosie nie byłam, więc nie mogę potwierdzić.

Osobiste Miejsce Mocy

Rozmawiałam z kilkoma znajomymi o tym, czym dla nich jest moc i jak tworzą własne miejsca mocy. I jak to w życiu – co osoba, to inne doświadczenia. Pojawiły się miejsca związane:

 z poczuciem sprawczości, realizacją zadań,

 z regeneracją, relaksem, poczuciem bezpieczeństwa,

 z poczuciem wolności i niezależności (rower, motocykl),

 z energią grupy (np. koncert, mecz, demonstracja!)

Dla Martyny Markiewicz (aktywistki społecznej i działaczki antydyskryminacyjnej) miejscem mocy jest Murzasichle. To miejscowość, w której przez kilka lat pracowała jako kierowniczka obozów dla dzieci i młodzieży. Tam skutecznie stawiała czoła wyzwaniom i nabywała poczucia sprawczości w sytuacjach kryzysowych. Powraca tam myślami, gdy w natłoku obowiązków czuje się przeciążona.

Stephane Rutten to Belg mieszkający kilka lat w Polsce, mistrz języka polskiego, który z korporacji przeszedł do kooperatywy. On uważa za swoje miejsce mocy rower. Wtedy czuje się wolny i niezależny. Ma poczucie, że wszystko jest możliwe.

W internecie jest dużo pomysłów, jak stworzyć własne miejsce mocy. Można też stworzyć je w domu, w kąciku przeznaczonym na medytację, modlitwę, refleksję i kontakt z Intuicją. Z regularną praktyką takie miejsca także zaczynają mieć wyższą wibrację. Moje miejsce zajmuje dosłownie tyle, co poduszka do medytacji, kilka świeczek i kadzidła. Feng Shui będzie tu pomocne w dobrym wyborze przestrzeni.

Wewnętrzne Miejsce Mocy

To Miejsce Mocy, które tworzymy w swoim umyśle. Możemy mieć zdalny dostęp do wyższych wibracji – dokładnie tak samo jak z danymi w chmurze. Pamiętajmy, że umysł nie odróżnia rzeczywistości od wyobrażeń i wspomnień. W taki sam sposób reaguje, pobudza te same ośrodki odpowiedzialne za nastrój i stany fizyczne.

Przywoływanie go z pamięci szybko regeneruje, uspokaja i wpływa na poczucie bezpieczeństwa i mocy wewnętrznej.

Oto prosta technika tworzenia zdjęcia mentalnego, którą wykorzystuję w pracy terapeutycznej. Jeśli wolisz wersję pisaną, to przejedź niżej.

 

 

 

 

Zdjęcie mentalne

Do stworzenia zdjęcia mentalnego Miejsca Mocy możesz wykorzystać miejsce z wakacji, miejsce, w którym już byłeś/łaś, bądź miejsce, które właśnie stworzysz w swojej wyobraźni.

Zwizualizuj sobie wybrane miejsce. Zobacz je oczami wyobraźni przed sobą. Skoncentruj się na oddechu. Weź wdech i wydech. Poczuj powietrze w ciele. Równocześnie pamiętając o oddechu, koncentruj się na Miejscu Mocy.

Nazwij:

 5 rzeczy, które widzisz

 4 dźwięki, które słyszysz

 3 wrażenia, które odczuwasz zmysłem dotyku

 2 zapachy, które czujesz

 1 smak, który teraz odczuwasz.

 Poczuj je wyraźnie w swoim ciele. Skoncentruj się na oddechu. Zapamiętaj te wrażenia.To tyle.

Jeśli już stworzyłeś/łaś zdjęcie mentalne w swoim umyśle, to możesz je przywoływać tak często, jak potrzebujesz. Nasze umysły są bardzo podobne do komputerów. To jak ściąganie danych z wirtualnej chmury. Potrzeba jedynie praktyki w biegłej obsłudze urządzenia, w tym wypadku umysłu.

Możesz czerpać energię z własnego Miejsca Mocy odtwarzając doświadczenia zapisane w zdjęciu mentalnym. Wystarczy kilka chwil, by się zregenerować i odstresować.

Przeczytaj też:

Po co psychoterapeutka pisze bloga

Siła emocjonalna – 7 cech osób silnych emocjonalnie

Intuicja – wewnętrzny głos mądrości