Sprawmy, by święta były obfite w relacje

W okresie świątecznym życzę Państwu pogody ducha i doceniania ważnych relacji w Państwa życiu. Święta w izolacji dla wielu mogą być bardzo trudnym przeżyciem. Izolacja jest niezgodna z naturą i uruchamia nieświadome sygnały zagrożenia życia. .

Do tej pory święta były okresem spotkań rodzinnych, zatrzymania i refleksji. Możemy sobie zadawać pytanie, czy można jeszcze bardziej się zatrzymać. Wygląda na to, że tak.. że będziemy musieli dokonać rewolucji w życiach osobistych, by nadążyć za ewolucją. Zmienia się ustrój i jak przy każdej zmianie, będziemy przez chwilę w chaosie.

Państwu, tak samo, jak i dzieciom, życzę otwartości na nowe. Wręcz dziecięcej ciekawości i fascynacji. Głęboko wierzę, że przyjdzie moment, gdy intuicyjnie uruchomi się w nas nowe życie. I jak to widać w naszej historii – przyjdzie niespodziewanie.. w głosie elektryka, w czarnej parasolce. Mamy być z czego dumni! Nadzieja i życie idą ze sobą za rękę, na opak przez główny nurt.

Wieloletnie badania psychologiczne pokazują, że poczucie szczęścia zależy jedynie od zdolności budowania dobrych relacji. Pochodzenie, status materialny, rasa, religia czy wykonywany zawód nie przekładają się na satysfakcję z życia.

Niech te święta będą obfite w relacje – niezależnie od tego, co będzie na stole i jak aleko realnie jest rozmówca.

Święta obfite w relacje – uczmy się od dzieci

Zachęcam do obserwacji swoich dzieci. To one wyciągają nas, dorosłych, do zabawy. U nich nie rozwinęły się jeszcze płaty czołowe i logiczne myślenie (lewa półkula mózgu).. dzięki czemu bardziej czują niż myślą i mają lepszy kontakt z intuicją (prawa półkula mózgu). Lany poniedziałek zdaje się być świetną okazją do uruchamiania dziecięcej natury w nas samych.

Tak osobiście – dziękuję Państwu za te nasze wirtualne spotkania-odczyty. Nigdy nie sądziłam, że będę miała okazję zrealizować program wychowawczo-profilaktyczny w tak krótkim czasie. Oczywiście będzie kontynuacja po świętach.

Serdecznie zapraszam w najbliższy czwartek o 20 na bezpłatny webinar z zakresu zdrowia psychicznego „Jak przygotować się na święta w izolacji i bliskości”.

Pierwszy webinar o dbaniu o zdrowie psychiczne online można kupić TUTAJ