Czy idealna matka istnieje? A może to tylko niedościgniona idea, archetyp? Jaką alternatywę ma matka, której życie nie mieści się w potocznym rozumieniu.. Właśnie dotykamy sedna nieświadomych archetypów, którymi jesteśmy nasiąknięte od młodości. W którym archetypie utknęłaś? W którym jest Ci najwygodniej? O archetypach opowiadam w wideo poniżej.

Temat relacji z matką często pojawia się w moich rozmowach zawodowych – nie tylko z kobietami. To jedna z ważniejszych i trudniejszych ról społecznych. Budzi silne emocje. Spotykam  osoby, które chcą mieć dobre stosunki z matką, ale przeszłe wspomnienia zalewają jak powódź. Czasem wycofują się z kontaktu, by nie musieć mierzyć się niezrozumieniem, żalem i rozczarowaniem. 

Każda matka buduje relacje z dzieckiem najlepiej, jak potrafi. Im miej potrafi i wie, tym gorzej jej to wychodzi. Macierzyństwo to tylko jeden z aspektów życia. A jeśli życie zawodowe, relacji rodzinnych, czy czasu samej ze sobą staje się zbyt obciążające, czy pogmatwane, kobieta nie będzie w stanie dobrze wywiązać się ze swojej roli matki. Nikt by nie był. Czy da się znaleźć równowagę życiową? Jak budować więź z dzieckiem i nie zaniedbać innych ról i zadań?

Obejrzyj fragment webinaru Wystarczajaco dobra matka i sprawdź, w którym archetypie utknęłaś – matki, wojowniczki, czarodziejki czy księżniczki. Zastanów się, jaki archetyp najczęściej odtwarzała Twoja matka, a jaki Tobie „przypadł do gustu”. Przeszłości zmienić nie możesz, ale masz wpływ na przekazy, które odtwarzają CI się w głowie.

Niestety do bycia wystarczająco dobrą matką nie wystarczy Ci świadomość własnych archetypów. To jest dobry początek, żebyś mogła zacząć zadawać sobie inne pytania. Potraktuj bycie matką jako podróż – do uwalniania się od tego, co już nie służy i kroczenia w stronę wyrozumiałości i wdzięczności. Gdy zaczniesz lepiej rozumieć swoją matką i urealnisz swoje oczekiwania, wejdziesz w etap świadomych wyborów. I wtedy masz szansę na zaprzestanie powtarzania rodowych błędów przekazywanych przez pokolenia. Możesz za to świadomie wnosić nowe kompetencje i lekkość w Twoje relacje z dziećmi.

Kup całe nagranie webinaru wraz z dodatkowymi kartami do pracy własnej