Mam przeczucie.. coś w środku mówi mi, że.. tak czuję.. Te myśli mogą być ci znane. Wewnętrzny głos na początku ciężko odróżnić od wpojonych oczekiwań i nakazów społecznych. Każdy ma intuicję! I nawet ci wątpiący w ten zmysł i tak z niego korzystają. Intuicja nie jest widzialna ani namacalna. Dlatego też określamy ją jako aspekt duchowy życia. Nie trzeba wierzyć w Boga czy żadną religię, by mieć dostęp do aspektów subtelnych nieświadomości.

Mamy różne sygnały sposoby w jaki komunikuje się z nami intuicja. Każdy dar nieujarzmiony, może przynieść dużo kłopotu.

Intuicja może dawać o sobie znać poprzez różne odczucia. I nie muszą to być nasze własne uczucia. Osoby wrażliwe dobrze by uczyły się, jak słuchać intuicji właśnie tym kanałem, do którego mają najlepszy dostęp. Wskazówki mogą docierać na poziomie emocjonalnym, mentalnym, fizycznym bądź duchowym. O więcej o typach intuicji przeczytaj tutaj.

Intuicja to domena prawej półkuli. Czy da się ją zbadać bądź udowodnić? O badaniach i opiniach naukowców na temat intuicji możesz przeczytać w Jak działa intuicja.

Czy nazwiesz to Bogiem, Miłością, Wewnętrznym Głosem, to nadal mówisz o tym samym. Oczyszczanie drogi do swego wnętrza do praca na lata. Niezbędna będzie praca nad ujarzmianiem lęku, przepracowaniem starych żali i wszelkiego rodzaju utrwalonych myśli, które możesz pomylić z tą szlachetną częścią w tobie.

W audycji Strefy Rodzica Polskiego Radia opowiadam o tym, czym jest i jak słuchać intuicji. Przejdź do strony nagrania i nie daj się zmylić! Wybierz część 1 nagrania, pomimo tego, że opis wskazuje na część 2 🙂