W którym świecie żyjesz?

Sty 13, 2018 | BLOG

dobry rodzic

W którym świecie żyjesz – faktów, iluzji czy marzeń?

Poniższy tekst pomoże ci ocenić twoje ogólne nastawienie do życia i moc zarządzania nim.
Żyjemy w nieskończonym oceanie idei i pomysłów. Co dzień dochodzi do nas mnóstwo bodźców. Niektóre z nich są inspirujące, inne dotyczą kwestii przetrwania. Twoje procesy myślowe są tak szybkie, że możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, ile myśli przelatuje ci przez głowę. Tym bardziej, ile z nich rozważasz, przyjmujesz, wyrzucasz lub zatrzymujesz każdego dnia.
Przepływ myśli jest tak samo naturalny, jak oddychanie. Potrzebujemy go, by czuć się obecni i podłączeni do życiodajnej energii. Jak Budda mówił, nie jest możliwe zatrzymanie koła zmiany. Mądrym sposobem jest współgranie z naturalnym procesem zmiany i jednoczesne poznawanie siebie. Dla wielu osób myśl o zmianie powoduje dyskomfort. Zmiana wiąże się z porzuceniem znanego i wyruszeniem w niepewną podróż. Myśli mogą cie motywować do zmiany obranego kierunku. Wybór wpływa na przeorganizowanie się schematów, nadając im kierunek, cel i intencję.

W którym świecie żyjesz – proste decyzje

Wyobraź sobie na przykład kuchnię pełna jedzenia. Mogłabyś przygotować wymarzone danie, lecz nadal decyzja należy do ciebie. Ktoś, kto nie podejmie decyzji, będzie czekać na wskazówki co zrobić, bądź na kogoś, kto za nią przygotuje posiłek. Taka osoba skończy nie jedząc nic i zmarnuje całe jedzenie. Inny wybór oparty na starych i znanych przepisach bez innowacji zmarnuje 80% jedzenia. To dotyczy osób, które boją się spróbować czegoś nowego. Natomiast inspiracja, by wypróbować wszystkiego, rodzi szefa kuchni! Trzy różne wybory dane tej samej osobie mogą dać zupełnie inny efekt. Tak samo, jak z jedzeniem, jest z energią życiową.
Z zaintrygowaniem słucham osób, które opowiadają o tym, co chciałyby bądź co powinny robić. I potem słyszę, jak przekonują samych siebie, że to nie jest dobry moment. Zastanawiam się, kiedy przyjdzie dla nich odpowiedni moment. Takie osoby żyją w świecie iluzji. Tłumaczenie się nieodpowiednim czasem i czekanie na coś wyjątkowego stały się sposobem przeczekiwania życia.

W którym świecie żyjesz – zmarnowane szanse

I co w takiej sytuacji może zrobić osoba? Czy to brak wyjątkowego powołania? Czy brak odwagi w podążaniu za otrzymywanymi szansami i sygnałami? Czy to kwestia ciężaru potencjalnie wprowadzanych zmian w życiu, którego wizja zablokowała?
Nie da się przygotować wyśmienitego dania z najlepszych składników nie wyjmując ich z opakowania – na wypadek, gdybyśmy mieli zmienić zdanie.
Albo wskakujesz w proces zmiany obydwoma nogami albo zostaniesz pociągnięta za resztkami życia. Bo byłaś za bardzo przerażona dokonywaniem znaczących decyzji w stronę nurtu rzeki życia.
Osoby, które mają odwagę podejmować decyzje – realnie zmieniają życie swoje i innych. Szybciej też się uzdrawiają.

W którym świecie żyjesz – świadomość pierwszym krokiem do zmiany

Droga faktycznych zmian jest rygorystyczna, nie mam co do tego wątpliwości.

Jest jeszcze droga marzeń, która w 80% odnosi się do znanych wyobrażeń, lecz tylko w 20% dotyczy zgody na spontaniczną realizację. Droga marzeń zazwyczaj jest spontaniczna. Przykładem tego może być kobieta, która całe życie marzyła o szybkim sportowym samochodzie. Był to dla niej symbol beztroski, wolności i zmysłowości, na które nigdy sobie nie pozwoliła. Któregoś popołudnia licząc rachunki zdała sobie sprawę, że obsesyjnie oszczędzała pieniądze. Po co? Dla kogo? W tym momencie wstała, wyszła z domu i po dwóch godzinach jeździła wymarzonym samochodem.

W którym świecie żyjesz – SPRAWDŹ już teraz

W jakim świecie ty żyjesz? Jak organizujesz i poddajesz refleksji swoje decyzje? Jesteś osobą ze świata faktów, iluzji czy marzeń?
Czy możesz zmienić swoje schematy postępowania? I czy schematy mogą ulec zmianie?

Definicje:
Fakt – zaznacz tę odpowiedź, jeśli wprowadziłaś w życie pomysł, nawyk w sugerowanym pytaniu
Iluzja – fikcyjny pomysł, który odczuwasz podskórnie i nie realizujesz, trzymasz się tego wyobrażenia, bo wiesz, że potrzebujesz wprowadzić zmiany w swoim życiu. Zmiana jest w zasięgu ręki, wyczuwasz ją intuicyjnie, jednak nie chcesz jej wprowadzać do swojej fizycznej rzeczywistości. Przekomarzając się z iluzją odprawiasz archetypowy rytuał składania pokłonu zmianie jednocześnie próbując ją wykiwać. Iluzje potrafią się manifestować jako kłamstwa, akty autosabotażu oraz tańca nieświadomego „cienia”
Marzenie – idea, którą wpuściłaś na orbitę swojej energii, masz zapał do zajmowania się nią. Marzenie to idea, która wywołuje przepływ energii w twoim ciele i która może pozytywnie rezonować z ciałem/umysłem/duszą. Marzenie ma także moc przekierowania kursu twojego życia.

W którym świecie żyjesz – zrób test

PAMIĘTAJ, że FAKT, ILUZJA BĄDŹ MARZENIE odnoszą się zarówno to jasnej, jak i ciemnej strony twojego życia. Przy każdym zdaniu zaznacz, czy w twoim przypadku to fakt, fikcja, czy iluzja.

 Gdy zainspirujesz się jakimś pomysłem, twoją pierwszą reakcją jest: „co inni pomyślą?” ?

 Każdy odkłada realizację pomysłów i intuicyjnych przeczuć. Nikt w końcu nie może robić wszystkiego. Jednak każdy otrzymuje przeczucia, co do konkretnych pomysłów i wtedy kategoryzuje mówiąc sobie, że coś z tym zrobi. „Muszę zacząć ćwiczyć” – gdy taki pomysł przyjdzie ci do głowy i mówisz sobie, że chcesz to zrealizować, od razu wiesz, że twoja reakcja to:

 Masz to przeczucie, że czas posprzątać w szafie lub uporządkować dokumenty. Zdarza ci się nawet tam zajrzeć na chwilę i zastanowić się, jak zmieścisz to w swoim grafiku, wiedząc cały czas, że to:

 Zdrowe nawyki żywieniowe są częścią życia wielu osób w obecnych czasach. Mówisz sobie, że chcesz zadbać o zdrowe nawyki. Możesz nawet kupić sobie jedzenie, by zacząć nowy plan, choć wiesz, że utrzymanie go to:

 Ćwiczenie jest kluczowe dla zdrowia. Wiesz to. Każdy to wie. Robisz więc plan, by ćwiczyć regularnie dobrze wiedząc, że to:

 Codziennie otrzymujesz inspiracje, które mogą wzmacniać twoja drogę życia, jak chociażby przeczytanie konkretnej książki. Wprowadzenie tego w czyn to dla ciebie:

 Decyzje są częścią codziennego życia. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze. Wiele decyzji przelatuje ci przez głowę jak bumerang. Dobra. Dziś to zrobię – mówisz sobie wiedząc, że to:

 Czasem życie zmusza od nas podjęcia ważnych decyzji, które wymagają odwagi. Sygnały, które warto wziąć pod uwagę są jasne – mogą dotyczyć zakończenia relacji bądź pracy. Rozpoznajesz sygnały każdą częścią swojego ciała i poprzez każdy intuicyjny kanał. Mówisz sobie, że podejmiesz działanie wiedząc, że to:

 Zdolności intuicyjne to sygnały, że potrafisz dosyć jasno odczytywać swoją psychikę i ciało. Rozpoznajesz intuicyjne znaki z łatwością i lubisz być intuicyjna. Jeśli chodzi o podążanie za własną intuicją, zawsze traktujesz intuicję jako:

 Zdajesz sobie sprawę, że pozytywne nastawienie wpływa na twoje zdrowie i dobrostan. Dlatego też żyjesz tym motto i utrzymujesz pozytywne nastawienie jako część twojej duchowej praktyki. To:

 Odpowiedzialność za działanie i postawę jest fundamentem świadomego życia. Jednym z elementów brania odpowiedzialności za swoje zachowanie jest to, że nie obwiniasz innych za wybory, jakich dokonujesz w życiu.

 Dbanie o zdrowie psychiczne powinno być twoją codzienną praktyką. To wymaga wysokiej zgodności w braniu odpowiedzialności za swoje życie i uniwersalnych prawd, które są częścią duchowego życia. Jesteś w pełni zgodna:

 Każdy był kiedyś zdradzony chociażby przez jedną osobę. Zdrada jest trudna do wybaczenia. Nigdy nikogo nie zdradziłaś.

 Wybaczenie jest kluczowym aspektem praktyki duchowej. Myśląc o osobach, którym jeszcze nie wybaczyłaś, oceń prawdopodobieństwo, że to zrobisz:

 Lęk przed upokorzeniem kontroluje myśli, zachowania i wybory większości osób. Powstrzymałaś wiele z twoich marzeń i aspiracji obawiając się tego, co pomyślą inni. Dlatego też sporą cześć z nich utrzymujesz w kategorii:

 Sukces innych nie powinien ciebie poruszać, lecz tak nie jest. Ciemna strona twojego ego mówi ci, że ich sukces oznacza mniejsze szanse na twój sukces:

 Często myślisz by uciec od własnego życia, by wszystko sprzedać i zacząć wszystko od początku. Jeśli miałabyś naprawdę okazję na nowe życie, wykorzystałabyś ją.

 Marzysz. by być bogatą, lecz wizja podjęcia ryzyka jest zbyt przerażająca. O dziwo jest coś uwalniającego w tym przerażeniu, że aż czujesz się wolna.

 Jest w tobie część, która marzyła o byciu seksualnie wolną.

 Chciałabyś zaczynać każdy dzień mając pozytywne odczucia co do swojego życia. Obiecujesz sobie, że postrasz się utrzymać ten optymizm, lecz staje się to dla ciebie:

 Chciałabyś przestać odkładać na później i być bardziej zdyscyplinowaną. Mówisz sobie, że możesz zmienić tę część siebie wiedząc, że to:

 Ustalasz sobie cele, bo wiesz, że wiesz, że to powinno pomóc ci je osiągnąć. Jednocześnie je sabotujesz. Wiedząc o tym, stajesz się jeszcze bardziej zdeterminowana. Wierzysz, że ten stan umysłu pomoże ci osiągnąć wymarzony efekt.

 Nikt nie lubi się zmieniać. Wyczuwając zmianę współpracujesz z otrzymywanymi wskazówkami, gdyż twoim zdaniem podążanie za intuicją jest mądre.

 Masz w głowie obraz Idealnej siebie i codziennie ciężko pracujesz, by doścignąć ten obraz.

 Wiesz, że twoje życie nigdy się nie zmieni.

Zlicz, których odpowiedzi masz najwięcej.